Išvyka į LSMU gyvulininkystės institutą

Birželio 10 dieną Ylakių gimnazijos 5 - 8 klasių mokiniai vyko į LSMU gyvulininkystės institutą, kuris įsikūręs Baisogaloje, Radviliškio rajone. Renginį inicijavo VŠĮ „MOKSLINĖS PASLAUGOS“. Mokiniai dalyvavo ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS keturių akademinių valandų renginyje „AUGINK RŪPINKIS MYLĖK“. Institute buvo sukurta Lietuvos baltųjų kiaulių veislė, tobulinamos Lietuvos juodmargių ir Lietuvos žalųjų galvijų, Lietuvos juodgalvių avių veislės. Paruošta „Veislinių bulių laikymo ir naudojimo Lietuvos technologija", taikoma galvijų embrionų transplantacija. Parengti šalies žemės ūkio gyvūnų mitybos ir efektyvaus pašarų panaudojimo moksliniai pagrindai. Nuo visiško išnykimo išsaugotos ir tiriamos senosios Lietuvos žemės ūkio gyvūnų veislės. Kuriamos ir diegiamos gyvūnų laikymo technologijos, tausojančios aplinką ir užtikrinančios jų gerovę. Instituto veikla apima gyvūnų genetikos, reprodukcijos biologijos ir genetinių išteklių, gyvūnų mitybos ir produkcijos kokybės, gyvūnų gerovės ir gyvulininkystės poveikio aplinkai tyrimus. Instituto darbuotojai supažindino mokinius su Lietuvos skalikų veislės šunimi, parodė žemaitukų veislės arklius, mokiniai džiaugėsi žemaitukų veislės eržiliukais. Turėjome galimybę pasidžiaugti šiurkščiavilnėmis avimis. Institute dirbanti mokslininkė parodė ir išsamiai paaiškino, kaip skystame azote saugomos gyvulių lytinės ląstelės ir embrionai. Taip pat pamatėme, kaip inkubatoriuje perinami žąsiukai. Institutas įsikūręs senoviniame gražiame dvare, todėl turėjome galimybę pasivaikščioti po parko teritoriją, sužinojome įdomių faktų apie parko istoriją.

LASMU20200604 m1

LASMU20200604 m2